Close

Ošetření

Zde můžete získat přehled o péči, kterou naše klinika nabízí.
Vyberte si typ ošetření, o který máte zájem.

Vstupní ošetření

Není nad osobní setkání a konzultaci. Rádi pro Vás rezervujeme termín vstupního vyšetření, kde na základě aktuálního stavu chrupu, Vašich představ a přání, zhotovíme individuální plán ošetření, který bude obsahovat časovou i finanční náročnost.

Cena vstupního vyšetření od 3.950,- Kč


3D diagnostika

Nejdůležitějším nástrojem pro určení diagnózy a správného postupu ošetření je 3D rentgenový přístroj. Planmeca Promax 3D ProFace, který v MDC užíváme, využívá SCARA technologii, vyznačující se čistými snímky se sníženou dávkou záření. V případě potřeby upřesnění diagnózy využíváme řadu dalších diagnostických přístrojů a postupů.Planmeca Promax 3D ProFace

planmeca 1

Planmeca Promax 3D ProFace, který v MDC užíváme, využívá SCARA technologii, vyznačující se čistými snímky se sníženou dávkou záření. Je to skutečný all-in-one přístroj, produkující digitální panoramatické, cefalometrické a 3D snímkování. Lékaři poskytuje zobrazení čelisti, čelistní dutiny a dokonce i kořenových kanálků. Vyhovuje tak velkému množství diagnostických požadavků v implantologii, endodoncii, periodoncii, ortodoncii, zubní a čelistní chirurgii a TMJ analýze.

Zároveň k běžnému rentgenovému 2D nebo 3D snímku vytváří realistické laserové 3D foto obličeje.

3D snímek obličeje se vytváří procesem bez rentgenového záření, kdy lasery skenují geometrii obličeje a digitální kamery snímkují barevnou strukturu tváře.

3D foto snímek zobrazuje měkké tkáně ve vztahu s obličejovými kostmi a postavením zubů, což z něho dělá bezpečný a efektivní nástroj pro ortodoncii, maxilofaciální a estetické výkony.

Další diagnostické přístoje a postupy


Velscope

Speciální lampa vydávající polarizované světlo (nezatěžuje organismus žádným zářením) jež detekuje velice citlivě chorobné procesy v měkkých tkáních do hloubky prosvícení. Slouží hlavně k prevenci a včasnému odhalení postižení měkké tkáně a to i dlouhou dobu před prvními klinickými projevy, které jsou viditelné okem. Použití je zcela bezbolestné.

Klinika MDC je součástí celosvětového preventivního programu onemocnění měkkých tkání v dutině ústní.


Diagnocam

Je kamera pracující na bázi vysokovýkonného světla, která prosvícením zubu detekuje kaz. Nejedná se o rentgenové záření, což umožňuje její neomezené použití u dětí nebo těhotných žen. Použití je zcela bezbolestné.


Intraorální RTG

Všechny naše ordinace jsou vybaveny sensory poslední generace s vysokým rozlišením, zaručujícím vynikající kvalitu snímku a bezpečnost klienta.


Zjištění pH sliny

Analýza pH slin je důležitým ukazatelem rizika vzniku zubního kazu. Podle míry rizika můžeme cíleně volit optimální ošetření a následnou formu prevence. Postup je zcela bezbolestný. Slina se nabere přímo v ústech na speciální tyčinku. Výsledek je k dispozici za několik minut.Celková rekonstrukce chrupu – GFR concept

Komplexní a rychlé řešení v případech, kdy pouze částečné ošetření již nemůže přinést zcela optimální výsledek.

Jedinečnost konceptu GFR (General Fast Reconstruction), jejž naše klinika výhradně používá, spočívá v minimální časové náročnosti pro pacienta, prakticky bezbolestné aplikaci a trvalém výsledku bez nutnosti jakékoli rekonvalescence.


132_nobel_biocare

Indikací pro celkovou rekonstrukci chrupu může být hned několik. Od nevyhovující estetické stránky, po náhlou ztrátu zubů, nebo hrozbu ztráty zubů v souvislosti s paradentózou, celkovou náhradu zubů v horní a dolní čelisti kdy se klient nehodlá smířit s klasickou protézou.

Kompletní a rychlé rekonstrukce chrupu jsou zázrakem 21.století a také naší specialitou. Zvládnout kompletní rekonstrukci Vašeho chrupu úspěšně, téměř bezbolestně a s trvalým výsledkem je možné hlavně díky zkušenostem našeho týmu, vlastní laboratoři a moderním technologiím.

CELKOVÁ REKONSTRUKCE CHRUPU

Prvním krokem u jakékoli celkové rekonstrukce je vždy vstupní vyšetření, které slouží k získání všech nezbytných informací a údajů. Na základě výsledků lékař vypracuje komplexní harmonogram Vašeho ošetření, včetně časového a finančního plánu.


Komplexní řešení estetické stránky

Jedná se o nejjednodušší typ celkové rekonstrukce. Řeší nevyhovující stávající estetický stav chrupu, nebo zdravotní hledisko v podobě nestejnoměrného skusu, který často představuje časovanou nálož problémů, jež nejsou na první pohled viditelné.

Estetickou stránku lze perfektně vyřešit keramickými fasetami. Pokud se jedná o řešení jak estetické stránky, tak i zdravotního problému, přichází na řadu keramické korunky.

Keramické fasety jsou tenké plátky keramiky tvarované tak, aby zakryly jakoukoli nedokonalost a perfektně vyřešily estetický vzhled. Zuby je možné zrestaurovat bez výrazné redukce (obroušení), která je nutná pro zhotovení celoplášťové korunky. Kompletní aplikace probíhá při jediné návštěvě.

Keramická korunka nahrazuje celou vrchní viditelnou část zubu včetně kousací plochy. Korunka „překryje“ zub a zlepší tak jeho tvar, velikost nebo vzhled.

Několik korunek spojených v jeden můstek pomáhá překlenout větší počet chybějících zubů. Na každém konci je keramický můstek připevněn k vlastnímu zubu nebo implantátu.


Náhlá ztráta zubů

Řešení v případě náhlé ztráty jednoho či několika zubů, kdy se klient rozhodne situaci vyřešit komplexně tak, aby nové zuby s těmi stávajícími tvořily perfektně funkční a esteticky dokonalý celek.


Hrozba ztráty zubů v souvislosti s parodontózou

Nejrozšířenější typ celkové rekonstrukce, kdy je nejprve nutné zaléčit parodontózu, která ve většině případů již ukázala svou sílu.

Po zaléčení parodontózy, kdy je zřejmé s čím můžeme dále pracovat, zrealizujeme vlastní rekonstrukci chrupu.


Celková náhrada zubů v horní a dolní čelisti / ALL ON 4 CONCEPT

Jestliže jste ztratili všechny zuby v horní či dolní čelisti, protéza může fungovat jako dočasné řešení.

Řešením této situace je zavedení implantátů, na které bude následně připevněna fixní či snímatelná náhrada. Pevný můstek je trvale připevněn k implantátům, zatímco snímatelná náhrada je fixována různými zásuvnými systémy. Navíc zatížení kosti udržuje čelist zdravou a pevnou.Implantologie / Direct Implant Concept

Zavedení implantátu je nejpřirozenější způsob, jak natrvalo nahradit ztracený zub.  Implantáty společnosti Nobel Biocare umožňují rychlý návrat do běžného života, neboť technika jejich zavedení je maximálně šetrná a hojení probíhá bez otoků či bolestí.

S implantátem získáte nový kořen, který může být osazen keramickou korunkou a Vy tak získáte prvotřídní nový zub. Implantát ale může sloužit i jako nosník mostní konstrukce v případě, že postrádáte zubů více.


132_image (6)

Implantáty Nobel Biocare jsou vyrobeny z titanu s bioaktivním povrchem, který lidské tělo nevnímá jako cizorodý materiál a který tak umožňuje lepší vhojení. Za optimálních okolností mohou být implantáty okamžitě zatíženy, nejste tedy vyřazeni ani z práce, ani ze společenského kontaktu.

Neocenitelným pomocníkem při plánování implantace je 3D rentgenový snímek, díky kterému je implantát zaveden s maximální přesností, bez rizika poranění citlivých struktur, jako jsou nervy a dutiny.

Klinika Millenium Dental Care je certifikovaným pracovištěm společnosti  Nobel Biocare.


Dentální hygiena a bělení zubů

Správná dentální hygiena je základním předpokladem zdravého chrupu.

Profesionální čištění zubů dentální hygienistkou je profylaktickým krokem (profylaxe = cílená prevence) předcházejícím vzniku zánětu dásně. Zároveň je i součástí léčby zánětu samotného.

Váš úsměv následně můžeme rozzářit profesionálními bělicími systémy až o několik odstínů.Dentální hygiena

Profesionální čištění zahrnuje povrchové odstranění zubního kamene, odstranění měkkého povlaku – plaku, odstranění pigmentových skvrn z kávy, čaje, kouření apod., a závěrečnou lokální fluoridaci zubů. Čištění se provádí velmi šetrným způsobem a nebývá bolestivé.
V případě zvýšené citlivosti zubů Vám můžeme nabídnout využití místních znecilivujících preparátů – gelů, sprejů nebo lokální injekční anestezii.
Pravidelné profesionální čištění spolu s vhodnou domácí péčí je tou nejefektivnější ochranou pro zdravé a krásné zuby, které Vám vydrží celý život.


Air Flow

Odstranění pigmentových skvrn, takzvaný “air/flow polishing”, je spíše estetickým výkonem dentální hygieny. Je vhodný zejména pro kuřáky a klienty, kteří pozorují zabarvování zubů od kávy, čaje, červeného vína a podobně. Velkým pomocníkem je při dentální hygieně u klientů s fixními aparáty (rovnátky), kteří mají kvůli nim ztíženou domácí péči.


Bělení zubů

Váš úsměv můžeme rozzářit profesionálními bělicími systémy až o několik odstínů.
Ovšem nejsou zuby jako zuby. Je proto nezbytné, aby nejvhodnější program bělení vždy stanovil s ohledem na Vaše osobní dispozice lékař. Nejlepších výsledků dosahujeme kombinací ordinačního a domácího systému bělení, která je ušitá přesně na míru Vašim potřebám – jde o takzvaný Individual bleaching concept neboli koncept individuálního bělení.
Pro zvýšení účinku bělení doporučujeme před bělením samotným absolvovat proceduru dentální hygieny. Dobrý stav Vašeho chrupu je celkově nezbytný. Nemocné či nedoléčené zuby, vypadané či porušené výplně musí být pro Vaše osobní pohodlí ošetřeny před začátkem bělení.Parodontóza a její léčba

Parodontóza je vleklé onemocnění ozubice, dásní a zubního lůžka. Slovo „parodont“ doslova znamená „tkáň v okolí zubu“.

Parodontóza je chronická bakteriální infekce, která, pokud je ponechána bez léčení, může vést ke ztrátě zubů. Hlavním důvodem vzniku parodontózy jsou bakterie ve formě lepkavého, bezbarvého plaku, který se neustále tvoří na Vašich zubech.


U lehčích forem parodontózy využíváme mechanické (nechirurgické) léčby parodontu v kombinaci s úpravou domácí péče.

Mechanická (nechirurgická) léčba parodontózy spočívá v odstranění všech patogenů (plaku, zubního kamene a granulací) z celého zubního povrchu i pod dásní (z povrchu zubního kořene).

U těžších forem využíváme kombinaci mechanické (nechirurgické) terapie a cílené medikamentózní léčby. Pro zjištění forem a množství bakterií způsobujících parodontózu odebíráme vzorky mikroflóry z postižených míst, které v patentovaném přepravním médiu zasíláme do specializovaného mikrobiologického institutu ve Švýcarsku. Výsledkem je stanovení přesné medikamentózní léčby, kterou aplikujeme souběžně v průběhu mechanické terapie.

Terapie bývá rozvrhnuta do několika návštěv dle aktuálního stavu. Probíhá v lokální anestezii bez chirurgického zákroku, který byl dříve u tohoto ošetření nezbytný.Prevence a garance

Preventivní stomatologická péče již není považována za nepříjemnou zbytečnost, ale za racionální volbu, která člověku v budoucnu ušetří jak mnohé zdravotní problémy, tak i peníze za nákladné léčebné úkony. U dětí to pak platí dvojnásob.


Prevence dospělí

Preventivní program pro dospělé spočívá především v dodržování pravidelných prohlídek u stomatologa a pravidelném profesonálním čištění zubů.

Pravidelné profesionální čištění zubů představuje nejúčinnější ochranu proti tvorbě zubního kazu a vzniku parodontitidy. Díky pravidelným prohlídkám u stomatologa je možné zachytit případný problém již v jeho zárodku. Například zubní kaz, který ještě nezasáhl do hlubší struktury zubu, je možné ošetřit i bez vrtání, stačí aplikovat HealOzone.  Ať už se jedná o kaz či jiný stomatologický problém, o návštěvě zubního lékaře vždy platí „čím dříve, tím lépe”.

Věnujte svým zubům a svému pohodlí pozornost a nečekejte, až se situace zhorší. Bolest může signalizovat vážné poškození zubu – když se naplno projeví, může už být pozdě na záchranu přirozeného stavu. 


Preventivní program pro děti

Zdravé zuby po celý život jsou realitou, kterou můžeme dopřát našim dětem.

Preventivní program kliniky Millenium dental care je určen pro děti od 3 let, tedy od věku kdy je možné očekávat aktivní spolupráci dítěte. Spočívá v pravidelném ošetření každých 6 měsíců, která se postupně vyvíjí, stejně tak jako se vyvíjí chrup dítěte.

Základem, který nastaví celý preventivní program, je prohlídka u stomatologa a následná dentální hygiena spojená s rozborem sliny, kdy zjišťujeme její pH. Analýza pH sliny je důležitým ukazatelem rizika vzniku zubního kazu, podle míry rizika můžeme cíleně volit optimální formu prevence.

Dalším důležitým faktorem úspěšné prevence je kompletní ošetření chrupu HealOzonem. Jedná se o bezbolestnou a neinvazivní prevenci vzniku kazu (sterilizaci plochy zubu), eventuálně léčbu počínajících kazů bez nutnosti preparace.


Garance

Za svou prací si stojíme.

Na protetické práce vyrobené naší laboratoří poskytujeme nadstandardní systém garancí:

  • 5 let garance na provedené výplně
  • 10 let garance na protetické práce (korunky, můstky, protézy, implantáty)

Podmínkou prodloužené garance je dodržování preventivního programu kliniky.Dentální fóbie

Bohužel existuje mnoho lidí, kteří trpí dentální fóbií, nebo-li strachem ze zubaře.

Dentální fobie může mít pro život člověka celou řadu negativních následků. To, že v jejím důsledku trpí pacientův chrup, je snadno pochopitelné, avšak v závažných případech tato fobie může vést i k úzkostným stavům či depresi.

Dentální fóbie je často způsobena předchozími traumatickými zážitky na zubařském křesle. Bez ohledu na to, co způsobilo váš strach ze stomatologického ošetření, my jsme tady, abychom vám pomohli.


Naše klienty se při péči o jejich chrup snažíme maximálně uchránit od obav, úzkosti a bolesti. Používáme řadu postupů, s jejichž pomocí jsou naše stomatologická ošetření maximálně příjemná.

V případě přetrvávající nekontrolovatelné úzkosti obvykle provádíme ošetření s inhalací rajského plynu, nebo ošetření v analgosedaci. Naše rozsáhlé zkušenosti naznačují, že tato metoda poskytuje vysokou míru záruky, že klient prakticky nezažije bolest ani otok a ošetření samotné si nepamatuje.


Ošetření s inhalací rajského plynu

Zvládnout ošetření u stomatologa je pro klienty s dentální fóbií opět o něco jednodušší.

Průlomem je schválení užití rajského plynu (N₂O) při ambulantním ošetření v ČR. Užití rajského plynu je v zahraničí (USA, UK) běžné u širokého spektra zdravotních výkonů, u nás si toto „zpříjemnění“ hledalo ke klientům dlouhou cestu.

Jedná se o účinné inhalační analgetikum pro dospělé i děti. Hlavním přínosem rajského plynu je jeho anxiolytický účinek – zbavuje pacienty úzkosti. Ideální je tedy pro dětské pacienty a pro pacienty, kteří trpí strachem z lékaře nebo z jehly (nutné ke vpichu lokální anestezie). Aplikace rajského plynu je velmi snadná, probíhá přes nádechový ventil (dávkování pouze při nádechu), nebo nosní masku (stálý přívod).

Rajský plyn je směsí 50% medicinálního kyslíku a 50% oxidu dusného. Nástup účinku je velmi rychlý, stačí pouze několik vdechů. Účinek odezní během 5 minut, po 30 minutách může klient řídit automobil. Rajský plyn je ve většině případů velmi dobře snášen. Zřídka mohou klienti během inhalace vnímat lehkou závrať, euforii nebo mírnou nevolnost, to však po ukončení inhalace rychle odezní.


Ošetření v analgosedaci

Další možností pro klienty s dentální fóbií, je podstoupit ošetření v analgosedaci. Jedná se o stav sníženého stupně vědomí, kdy jste zklidněni, uvolněni, nemáte strach a necítíte žádnou bolest. Po zákroku si na nic z průběhu výkonu nepamatujete. Tento velmi bezpečný zákrok probíhá bez umělé ventilace a dospávání není nutné. Za 30 minut po zákroku se budete opět plně orientovat a můžete odejít domů. Po celou dobu zákroku je přítomen specialista – anesteziolog.


Zuby moudrosti

Až polovina všech lidí u zubaře zažívá nepříjemné chvíle kvůli zubům moudrosti. Díky možnostem moderní medicíny Vás náš zkušený specialista může ošetřit v analgosedaci, kdy jsou jakékoli nepříjemné pocity a strach eliminovány.Komplexní ošetření


Endodoncie

neboli ošetření kořenových kanálků je zákrokem léčícím zánět zubní dřeně (pulpy).

Každý zub má ve svém nitru dutinku, do které vede kořen zubu – tzv. kořenový kanálek. Ten obsahuje živou tkáň – zubní dřeň (pulpu). Pokud dojde k zánětu zubní dřeně (pulpitida), které může vyvolat např. velmi hluboký kaz, který zasahoval do zubní dřeně nebo její bezprostřední blízkosti, jedinou úlevou od bolesti je endodontické ošetření.

Endodontické ošetření spočívá v dokonalém vyčištění celého vnitřku zubu. Je nutno precizně odstranit celou zanícenou dřeň a vzniklý prázdný prostor pečlivě vyplnit vhodným materiálem. Každý zub je jiný, počet, tvar i délka jednotlivých kanálků se značně liší.

Operační mikroskop Carl Zeiss je neocenitelným pomocníkem u tohoto velmi detailního ošetření.

Umožní několikanásobné zvětšení ošetřovaného místa a lékař tak vidí i nejmenší struktury, které nelze spatřit pouhým okem, zajistí nejvyšší jistotu a preciznost při ošetření.


Stomatochirurgie

Veškerá chirurgická ošetření jsou u nás prováděna v ambulantním režimu. Klient si pro svůj komfort může zvolit ošetření v analgosedaci, či s inhalací rajského plynu.


Healozone

Bezbolestné odstranění kazů bez použití vrtačky.
Jedinečná prevence před vznikem zubního kazu.

Ošetření spočívá v aplikaci ozónu (O3), který je silný oxidační prostředek a umí naprosto bezbolestně a bez jakýchkoliv vedlejších účinků zlikvidovat bakterie způsobující zubní kaz.

Ošetření HealOzonem je vhodné použít při počínajících zubních kazech, které ještě nepronikly do hlubší struktury zubu, ale i jako prevenci pro ošetření kousacích ploch zubů v rámci dentální hygieny.


Ortodoncie

Rovné zuby bez použítí drátků!

Pokud Vás trápí nerovnosti zubů (např. mírné překřížení nebo špatné postavení zubů) a z pracovních či jiných důvodů nemůžete nebo nechcete nosit klasická rovnátka, máme pro Vás účinné řešení – “neviditelná” rovnátka.

S využitím tenkých průhledných šablon Vám naprosto diskrétní formou dokážeme narovnat chrup. Výsledek se dostaví již během několika týdnů!

Váš stomatolog vyrobí dle aktuálního stavu Vašich zubů přesné modely, které budou zaslány do specializované laboratoře v Německu. Zde vyrobí Vaše individuální šablony. Počet jednotlivých šablon se liší dle individuálních potřeb klienta. Každá šablona se svým tvarem přibližuje výslednému postavení chrupu. Při jejich pravidelném nošení se zuby formují do optimálního postavení. S poslední šablonou se chrup dostane do finálního, rovného tvaru.
Vzhledem k tomu, že šablony jsou libovolně snímatelné, záleží na Vás, jak svědomitě se k terapii postavíte. Čím častěji jednotlivé šablony nosíte, tím dříve dosáhnete kýženého výsledku.


Funkční diagnostika skusu

Tato sofistikovaná metoda dokáže odhalit poruchy skusu a dokáže stanovit optimální vzájemnou polohu čelistí. Dle výsledků této analýzy jsme schopni postavit chrup do ideální pozice tak, aby nedocházelo k přetěžování čelistního kloubu.

Proč je důležité čelistní kloub nepřetěžovat?

Přetížení čelistního kloubu narušuje celkovou tělesnou harmonii. Kromě chronické bolesti hlavy, bolesti v oblasti šíje, ramen, zad, páteře a kloubních potíží má vliv i na nespavost, skřípání zubů a chrápání.


Bruxismus

Skřípání zubů a zatínání čelisti, nebo-li bruxismus, může být často způsoben stresem a úzkostí, nebo v důsledku poruchy spánku. Dalším častým důvodem je nestabilní skus, který způsobují například chybějící, či křivé zuby.

Ve většině případů dochází ke skřípání zubů při spánku, klient tedy o problému neví. Častým indikátorem je bolest v čelisti po probuzení, nebo konstantní tupá bolest hlavy.

Pokud není bruxismus léčen, skřípání zubů může vést k uvolnění, poškození, nebo ztrátě zubu. Bruxismus také ovlivňuje klouby a svaly, může tak způsobit bolest hlavy a být příčinou onemocnění kloubů.

Co můžete dělat pro zastavení bruxismu?

Nejdříve se obrátit na svého stomatologa, který zjistí příčinu bruxismu a doporučí vhodnou léčbu. Ve většině případů je první možností léčby chránič v podobě individuální šablony na horní nebo dolní čelist, kterou si klient nasadí na noc.